Post Image

Jesteśmy uprzedzeni do wielu rzeczy.

Ktoś może myśleć albo mówić, że nie jest do czegoś uprzedzony. Czasami jednak warto się upewnić i to sprawdzić czy aby rzeczywiście nie jesteś uprzedzeni do czegoś.

Porządkując piwnicę spojrzałem na na śpiwór, który był rzucony do reklamówki kilka dni temu. Bylejak. Wrzucony do torby na szybko, bez zwijania go do właściwego pokrowca. Ten leżał luzem obok.

I tak sobie myślę: Dlaczego nie zrobiłem tego od razu i nie zwinąłem go od razu do pokrowca?

I zrozumiałem

Dlaczego gdy byłem młodszy, a były to jeszcze czasy biwakowania kiedy to ostatni raz miałem do czynienia ze śpiworem wówczas pokrowce na śpiwory były produkowane na styk na wymiar trzeba było się mocno nagimnastykować żeby upchnąć śpiwór do pokrowca to była norma. Teraz chyba ktoś jednak pomyślał, że problem stresu upychania na siłę części sypialnianej do kabury jest w dobie stresujących czasów dość poważny 🙂 choć to może za daleko idący wniosek.

Ale do brzegu: Teraz tak nie jest, śpiwory mają więcej miejsca w pokrowcach niczym paluszki w przydużym bucie. Jest swoboda, nie musi być zbite na siłę.

Ale skąd mogłem o tym wiedzieć nie próbując?

Odkładając zwinięcie śpiwora na później kierowałem się uprzedzeniami czyli starym programem w umyśle. Niezaktualizowaną daną w bazie na temat pokrowców. Warto więc czasem rewidować swoje poglądy na wszystkie sprawy.

Kiedyś podsłyszałem rozmowę dwóch przyjaciół odnośnie polityki i polityków. Temat był w gronie wojskowych chłopów, męski klimat, przekleństwa itp, zatem:
– Ja to tego chuja nie trawię.
– Dlaczego?
– Bo zmienia poglądy jak chorągiewka.
– Okej, a co jeśli zmądrzał, zrozumiał coś w międzyczasie? co jeśli zrozumiał, że ma prawo wyboru, niezależnie na jakim etapie już jest wkręcony w jakąś partię?

Oczywiście wszystko ma swoje ciemne strony i należy pamiętać, że w tym co mówił przeklinacz – jest ziarno prawdy, bo warto szerzej spoglądać i dokładniej patrzeć politykom na ręce. Bo faktycznie mógł zmienić poglądy bo akurat ta czy tamta władza dopycha się do władzy, więc jest szansa się nachapać. Umiejmy sami wyważyć w tym zloty środek. Miejmy na uwadze światła i cienie.

O tyle o ile śpiwór to błahostka, a polityka to tematy które nie powinny nam spędzać sensu z powiek. Porównajmy sytuację ze śpiworem do ludzi, do relacji między ludźmi.

ktoś kiedyś wyrządził ci krzywdę być może nieświadomie być Może świadomie ale to było Kiedy kiedyś kropka Jeśli nie utrzymujesz kontaktu tą osobą osobą jeśli nie utrzymujesz kontaktu z tą osobą

a mając na uwadze prawdę że ludzie zmieniają się z dnia na dzień i ewoluują oczywiście nie wszyscy ewoluują błędnym jest myśleć że ta osoba zrobić ci krzywdę i dzisiaj

Dziewczynka trzymała w rękach dwa jabłka. Jej matka delikatnie i z uśmiechem zapytała swoją małą księżniczkę:
„Kochanie, możesz dać mamie jedno z dwóch jabłek?”
Dziewczynka przez kilka sekund patrzyła na swoją matkę i nagle ugryzła jedno jabłko, a potem szybko drugie.
Kobieta poczuła, że uśmiech zamarza na jej twarzy i bardzo mocno starała się nie okazywać rozczarowania. Była zdenerwowana, że jej ukochana córka nie chciała się z nią podzielić.
Nagle dziewczynka wyciągnęła jedno z ugryzionych jabłek i powiedziała:
„Mamo, weź to, smakuje lepiej!”
MORAŁ: Nieważne jak dojrzały, doświadczony i kompetentny jesteś, nigdy nie spiesz się z osądzaniem innych. Daj im szansę na wytłumaczenie się. To, co widzisz, może być bardzo zwodnicze. Często, gdy widzimy tylko ogólny obraz, mylimy się w prawdziwych motywach działań drugiej osoby.
~ Przebudzenie
Next
Mascot logo
Comments are closed.